Metas pirkti vasarines padangas, tik naujas ar naudotas?

Metas pirkti vasarines padangas, tik naujas ar naudotas?

Šiltasis metų sezonas patinka vairuotojams. Nereikia iš ryto skusti langų, šildyti automobilio ar baimintis plikledžio. Žinoma, kad kiekvienas sezonas reikalauja tinkamo pasiruošimo.

Šiltuoju metų laiku padaugėja ir vairuotojų, kurie žiemą vairuoti nemėgsta. Kelyje dera neprarasti budrumo ir šaltų nervų, nes kelionė taps kančia, o ne malonumu. Dera pasirūpinti ir vasarinėmis padangomis. Anksčiau šalies vairuotojai neskubėdavo pasirūpinti žieminiu automobilių „apavu“. Dabar vyksta atvirkščias procesas. Neretai žieminės padangos būna eksploatuojamos iki vasaros vidurio.

Žinoma, taisyklėse nenumatyta jokia bauda už tokį veiksmą. Apart to, kad šis poelgis prasilenkia su sveika logika. Juk šiltu metu žieminės padangos dėvisi greičiau. Savybės, kurios yra pritaikytos šaltajam metų laiko tarpui lieka neišnaudotos. Nereikia apsileisti ir dera laiku pasikeisti padangas.

Vasarinių padangų pasirinkimas yra nemenkas. Vieno optimaliausio varianto čia nėra. Suprantama, kodėl svarbiausi pasirinkimo kriterijai tampa kaina ir ilgaamžiškumas. Juk padangų komplektu norisi pasinaudoti ne vieną sezoną, o permokėti niekas nemėgsta.

Specialistai beveik visada rekomenduoja rinktis tik naujas ir neužsigulėjusias sandėlyje padangas. Deja, guma jau yra tokia medžiaga, kuri geba sensti. Su laiku prarandamos jos savybės. Saugūs kelyje norime būti visi. Savo ir aplinkinių saugumu reikia pasirūpinti patiems.

Visada pirkti tik naujas padangas išgali ne visi. Galima pasidomėti ir naudotų, ar restauruotų padangų pasiūla. Jos yra ekonomiškas variantas, kai reikia greito, nebrangaus ir patikimo sprendimo. Žinoma, kad pasitaikius progai reikia rinktis naujus gaminius.

Asmenys, kurie tikisi sutaupyti įsigiję atnaujintas padangas, gali greitai nusivilti. Dėl jų didesnės masės, automobilis sunaudoja daugiau kuro. O benzino kainos polinkio mažėti neturi. Tokias padangas subalansuoti nėra lengva.

Akivaizdu, kad vasarinių padangų pasirinkime neegzistuoja beveik jokios taisyklės. Yra tik viena nenuginčijama tiesa – nepirkite universalių padangų. Lietuvoje per metus geba svyruoti nuo minus trisdešimties iki tiek pat plius. Pasaulyje dar nepagaminta tokia automobilio padanga, kuri susitvarkytų su šiais temperatūrų pokyčiais. Vasarą jos susidėvi, o žiemą visada slysta.

Skirtingai nuo žieminių padangų, vasarinį automobilių apavą už protingą kainą galima įsigyti visus metus. Čia nėra jokių pirkimo bumų. Tada pardavėjų nuolaidos nebūna iškreiptos, o produkto kokybė atitinka jo kainą.

Pigios padangos